Навчальний процес

Звіт про роботу Рубіжанської міської станції юних натуралістів за 2013 рік

Робота міської станції юних натуралістів у 2013 році проводилась відповідно затвердженого плану.

Головними завданнями міської станції юних натуралістів були забезпечення  умов задоволення потреб і інтересів учнівської молоді в екологічній, медико-біологічній та художньо-естетичній освіті, професійній орієнтації, пов’язаній з природничими дисциплінами, організацією змістовного дозвілля.

Роботу з вирішення цих завдань педагогічний колектив СЮН базував на наукових, законодавчих, соціальних та нормативно-правових документах:

Конституція України;

Закон України «Про освіту»;

Закон України «Про позашкільну освіту»;

Про затвердження державної цільової соціальної  програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року «Постанова КМУ № 785 від 27.08.10 року»;

Закон України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»;

Положення про центр, будинок, станцію юних натуралістів (наказ МОН України від 10.05.2002 р. №292);

Положення про позашкільний навчальний заклад (Постанова КМУ № 433 від 06.05.2001р.);

Нормативно-правові та методичні матеріали Національного та обласного центрів еколого-натуралістичної творчості та учнівської молоді;

Статут міської станції юних натуралістів.

Також, значний вплив на діяльність СЮН мають:

Положення про куточок живої природи, навчально-дослідницьку земельну ділянку, перелік типових навчально-наочних посібників і технічних засобів навчання, які затверджені МОН України;

Державні програми «Патріотичне виховання», «Обдарованість», «Діти України»;

Нормативно-правові та методичні матеріали Луганського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, міського управління освіти.

Всі документи та положення, які мають відношення до еколого-натуралістичного напрямку роботи, своєчасно доводяться до загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста. Спільно з методичним кабінетом управління освіти Рубіжанської міської ради проводяться розширені методичні наради для вчителів, керівників гуртків природничого напрямку.

У 2013 році робота педагогічного колективу міської станції юних натуралістів була спрямована на підвищення професійної майстерності керівників гуртків, які створили мережу опорних навчальних закладів. Так, склалися творчі взаємовигідні відносини СЮН з навчальними закладами міста (ЗШ №1,2,3,6,8,9,10,КНВК «Школа-дитячий садок», професійний ліцей).

В цих закладах активно проводилася екологічна освіта та виховання дітей, які постійно брали участь у різноманітних міських, обласних та Всеукраїнських масових заходах.